Swój tygodniowy pobyt w Skawinie zakończyła w środę grupa młodzieży i nauczycieli z Liceum P. Scarrona w Sille-le-Guillaume we Francji. Francuscy licealiści pod opieką nauczycieli: Erica Lucasa, Denise Barstow i  Laetitii Vannier  goszczeni byli przez ich polskich rówieśników w ramach projektu Erasmus+ poświęconego polskiej Błękitnej Armii i jej twórcy, gen. Józefowi Hallerowi. Inicjatorem i liderem projektu była strona francuska, natomiast partnerami- Stowarzyszenie „Razem dla Wszystkich” z Jurczyc, Gmina Skawina oraz LO im. M. Skłodowskiej-Curie. Polsko-francuska grupa zwiedziła Kraków, kopalnię soli w Bochni i Muzeum Auschwitz-Birkenau, koncertowała w studiach Radia Kraków, a także uczestniczyła w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości w Jurczycach i Skawinie oraz szkolnym przeglądzie pieśni patriotycznej, podczas którego zebrani w auli LO odśpiewali wspólnie Marsyliankę i MazurkaDąbrowskiego. Spotkanie w szkole było transmitowane na falach regionalnego radia Frequence Sille za pośrednictwem relacji na żywo przeprowadzonej przez E. Lucasa- nauczyciela historii w LO w Sille, koordynatora projektu i zarazem redaktora Frequence Sille. Współpraca przy realizacji projektu jest częścią szerszej współpracy pomiędzy gminą Skawina a miasteczkiem Sille-le-Guillaume, u podstaw której leży wspólnota losów naszych społeczności wynikająca z faktu, ze obóz wojskowy Błękitnej Armii w latach I wojny światowej znajdował się właśnie w tym francuskim mieście nieopodal Le Mans. Projekt będzie kontynuowany- rewizytę zaplanowano na połowę marca przyszłego roku.