W dniu 11.06.2019 odbył się w naszej szkole po raz czwarty, już tradycyjnie, Festiwal Szekspirowski. W tym roku udział w nim wzięli uczniowie z dwóch skawińskich szkół podstawowych- nr 1 i nr 2 wraz z nauczycielami języka angielskiego, a także uczniowie z klasy II d. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu był dramat Szekspira ,,Romeo i Julia’’, uczniowie nagrywali filmiki na ten temat, a także przygotowali scenkę teatralną. Zwycięzcy zaprezentowali się podczas finału. Następnie obejrzeliśmy dwie prezentacje na temat życia i twórczości Williama Szekspira, a po każdej z nich odbył się quiz dla zaproszonych uczniów. Goście wzięli udział w konkursie dotyczącym cytatów z ,,Romea i Julii’’, rywalizowali w dyktandzie bieganym i kole fortuny, a w przerwach pomiędzy poszczególnymi zadaniami zaśpiewała nasza uczennica Julia Szablak. Zwycięzcami tegorocznymi została SP 2 w Skawinie. Gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.