Plan lekcji
Wybierz swoją klasę! » Klasa: ?
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /Application/views/header.php:1) in /Application/views/header.php on line 480
1GC 1B 1C
2D 2B 1GB
3C 1A 1D
1GA 3A 3B
3D 1GD 2AC
Liceum Ogólnokształcące
Obóz narciarski
Miejsce na wiosenne przerwy
Pełnomorski rejs żeglarski
Szkoła z lotu ptaka
Spotkanie fizyków
Obóz żeglarski Puck
Dzień szkoły
09 października 2019 OBÓZ ŻEGLARSKI PUCK 2020

    OBÓZ ŻEGLARSKI PUCK 2020.


 Termin obozu: 17 - 24.05.2020

           

 


18 marca 2011 Budowa Hali Sportowej
16 grudnia 2019 Turniej Futsal ,,Liceum Skawina CUP”

W dniu 13 grudnia 2019r. w hali sportowej skawińskiego Liceum odbył się Turniej Futsal ,,Liceum Skawina CUP”. Projekt był dofinansowany i pod patronatem Starosty Krakowskiego. W zawodach wzięło udział 7 reprezentacji męskich ze szkół średnich Powiatu Krakowskiego. Drużyny rywalizowały systemem gry ,,każdy z każdym”. W wyniku sportowej rywalizacji po raz kolejny drużyna męska LO Skawina zdobyła 1 miejsce. Skład zespołu: Bańdo Jan, Bierówka Norbert, Kawaler Piotr, Dutka Szymon, Ruśniak Wojciech, Balcer Konrad, Pasierbek Bartłomiej, Gałka Kamil, Pasternak Konrad, Kosek Mateusz,Janas Bartłomiej, Boroń Krystian. Klasyfikacja końcowa Turnieju: 1-LO Skawina, 2-ZSTE Skawina, 3-ZSP Giebułtów, 4-ZKS Skawina, 5-LO Piekary, 6-LO Krzeszowice, 7-ZSRCKU Czernichów.Gratulujemy wszystkim drużynom wspaniałej sportowej rywalizacji! 

Galeria


13 grudnia 2019 Małopolska Chmura Edukacyjna

5 grudnia uczniowie naszej szkoły, zaangażowani w projekcje geograficznym w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej uczestniczyli w zajęciach on – line przeprowadzonych w Instytucie Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Zajęcia on - line odbywają się w naszej szkole od 7 listopada co czwartek w godzinach porannych, a oprócz tego uczniowie raz w semestrze wyjeżdżają na zajęcia na  uczelnię wyższą.

 

 

 

Galeria


10 grudnia 2019 UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

Już po raz kolejny w naszym LO w listopadzie rozwiesiliśmy plakaty z dostępem do różnych, darmowych pozycji czytelniczych. Akcja „ Upoluj swoją książkę” jest ogólnopolską akcją zachęcającą wszystkich ludzi do sięgnięcia po dobrą literaturę. Książki te nic nie kosztują. Akcja polega na udostępnieniu 12 książek na okres jednego miesiąca. Jeśli chcesz poczytać lub chcą poczytać twoi znajomi, wystarczyło zainstalować w swoim telefonie aplikację WOBLINK, pobrać kod QR z plakatu znajdującego się na terenie szkoły. Od tego momentumieliśmy bezpłatny dostęp do 12 książek w formie audiobooka lub e-booka.


10 grudnia 2019 MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA

W ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej 20 naszych uczniów z klas: 1GB, 1GD, 2AC, 2D i 3D zostało wyróżnionych  i zakwalifikowanych na wyjazd weekendowy 22-24 listopada na warsztaty z przedmiotów ogólnych  (poziom rozszerzony )na uczelnie wyższe w Krakowie i Tarnowie.


10 grudnia 2019 TARGI KSIĄŻKI

24 października uczniowie klas: 1D, 1GB, 1GD i 2Dpod opieką swoich nauczycieli wyruszyli na 23 Targi Książki do Krakowa. Targi Książki to wielka impreza promująca czytelnictwo i książkę, która cieszy się rosnącą popularnością wśród osób lubiących dobrą lekturę. W czasie Targów uczniowie  mogli spotkać się z wydawcami i autorami ciekawych książek, jak również kupić interesujące książki w atrakcyjnej cenie.

 

Galeria


09 grudnia 2019 Wyjazd na UJ

Uczniowie naszej szkoły uczący się fizyki w zakresie podstawowym wyznaczali ciepło topnienia lodu, badali maszyny proste oraz dyfrakcję i interferencję światła. Następnie uczestniczyli w wykładzie w ramach "NAUKOWYCH CZWARTKÓW" na UJ. Wykład był na temat "Dlaczego warto studiować fizykę (i/lub) biofizykę".

Uczniowie  uczący się fizyki w zakresie rozszerzonym uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych. Wyznaczali współczynnik tarcia oraz badali widma pierwiastków. Potem wszyscy uczestniczyli w wykładzie z fizyki w ramach " NAUKOWYCH CZWARTKÓW" na UJ. Wykład był na temat: "Jak starożytni grecy wyobrażali sobie wszechświat", oraz w wykładzie na temat: "Toroidalne struktury wokół czarnych dziur".
 

 

 

Galeria


04 grudnia 2019 SPA 2019

W piątek, 29 listopada, w auli naszego Liceum odbył się finał IX edycji Skawińskiej Probówki Artystycznej, konkursu dla młodych talentów od tego roku nazwanego imieniem Anny Kudeli, wnikliwej czytelniczki, osoby potrafiącej docenić wrażliwość na słowo, niebanalne obrazowanie i wyjątkową wyobraźnię początkujących dziennikarzy, pisarzy i poetów.

 Wyniki i zdjęcia na podstronie SPA


27 listopada 2019 Przegląd Pieśni Patriotycznych

Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym odbył się w naszej Szkole Przegląd Pieśni Patriotycznych. Poziom rywalizacji był wyjątkowo wysoki a najpopularniejszą piosenką była "Dziewczyna z granatem w ręce". Pierwsze miejsce zajęły klasy 3D❤️ i 1C❤️

galeria