W ramach współpracy pomiedzy powiatami krakowskim i monachijskim poraz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowej  wymianie pomiedzy Liceum w Skawinie a Gimnazjum Kircheim w Monachium. Tym razem to nasza grupa poleciała z rewizytą do Bawarii. Podczas pobytu w Niemczech uczniowie polscy i niemieccy wspólnie spędzali czas miedzy innymi w Garmiich - Patenkirchen w Alpach, w fabryce i muzeum BMW oraz w Monachium.

31 marca 2015 WIELKANOC
30 marca 2015 Centrum Edukacji Obywatelskiej ,,Młody Obywatel’’

Członkowie Klubu Europejskiego brali udział w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej ,,Młody Obywatel’’ i zostali zaproszeni do Warszawy na ogólnopolskie podsumowanie akcji dnia 9.06.2015r.

30 marca 2015 XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie

Dnia 25.III.2015 r w ZSTE w Skawinie odbył się XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie. Nasi uczniowie drużynowo/Justyna Brańka, Wojciech Tylek, Natalia Krzystek/ zajęli III miejsce.

Indywidualnie W. Tylek zajął III miejsce, J. Brańka V miejsce, a N. Krzystek IX miejsce.

24 marca 2015 WICEMISTRZOSTWO POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ MĘŻCZYZN DLA LO W SKAWINIE

W CZWARTEK 19 MARCA ODBYŁY SIĘ W PIEKARACH PIERWSZE MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO

W PIŁCE RĘCZNEJ MĘŻCZYZN. PO BARDZO EMOCJONUJĄCYCH MECZACH W KTÓRYCH NIE BRAKOWAŁO AKCJI NA BARDZO WYSOKIM POZIOMIE SPORTOWYM, NASZA REPREZENTACJA ZDOBYŁA DRUGIE MIEJSCE NA PODIUM. DODATKOWO NASZ ZAWODNIK KRYSTIAN RAK ZOSTAŁ ,,KRÓLEM” STRZELCÓW TURNIEJU ZDOBYWAJĄC W SUMIE 11 BRAMEK. DRUŻYNĘ SZCZYPIORNISTÓW NASZEGO LICEUM TWORZYLI:

KRZYSZTOF KONDELA, KONRAD OŻÓG, MICHAŁ MAŚLANKA, KRYSTIAN RAK, KUCIA KAMIL, HARANEK MATEUSZ, BANACH KRZYSZTOF, BOLSĘGA MACIEJ, KOPYCKI ŁUKASZ, CHOLEWA HUBERT, BANACH PIOTR.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

ZOBACZ ZDJĘCIA

24 marca 2015 X Giełda Przedsiębiorczości – Turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu

Właśnie zakończył się I etap Giełdy Przedsiębiorczości, organizowanej w naszej szkole już od 10 lat. W ramach Giełdy, już po raz trzeci, został zorganizowany turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu, w której uczestniczą gimnazjaliści.

Zwycięzcami tegorocznego turnieju zostali:  Natalia Okarmus, Klaudia Śliwa (Gimnazjum w Radziszowie) oraz Sebastian Rachfał, Krzysztof Morek (Gimnazjum nr 2
w Skawinie).

24 marca 2015 Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Nowoczesnych formanch tanecznych 2015

DYREKTOR LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W SKAWINIE ZAPRASZA MŁODZIEŻ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH DO WZIĘCIA UDZIAŁUW XII POWIATOWYCH MISTRZOSTWACH SZKÓŁ W NOWOCZESNYCH FORMACH TANECZNYCH. ZAWODY ODBĘDĄ SIĘ 17.04.2015r W GODZINACH  9.00 – 10.30 W HALI SPORTOWEJ PRZY LO W SKAWINIE. (zaproszenie i regulamin po kliknięciu w banner: Mistrzostwa w Tańcu Nowoczesnym)

PROGRAM ZAWODÓW  W CZYTAJ WIĘCEJ

20 marca 2015 Konkurs Recytatorski

Dwoje uczniów naszej szkoły – Mateusz Moskała z klasy 2a oraz Klaudia Klimończyk z klasy 2c osiągnęli sukces, uczestnicząc w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Mateusz Moskała zajął drugie miejsce w przeglądzie powiatowym, a Klaudia Klimończyk uzyskała wyróżnienie.

17 marca 2015 WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W NARCIARSTWIE DLA LO W SKAWINIE

10 marca w Kluszkowcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Narciarstwie Zjazdowym. Do rywalizacji indywidualnej w konkurencji slalom gigant stanęło 170 zawodników – zwycięzców etapu powiatowego z całej Małopolski. Reprezentacja skawińskiego LO osiągnęła bardzo dobre wyniki w końcowej klasyfikacji w której srebrny medal wywalczyła nasza uczennica Anna Nowak. Nasza narciarka przyznaje, że było ciężko gdyż czołówkę zawodów stanowili najlepsi narciarze Polski w tej kategorii wiekowej z którymi niejednokrotnie rywalizowała  na rożnego rodzaju zawodach narciarskich. Powiat krakowski reprezentowali jedynie nasi zawodnicy: Anna Nowak, Nina Gruca, Piotr Lizak, Karol Gruca i Michał Mirocha. W klasyfikacji drużynowej powiatów, krakowski uplasował się na 4 miejscu.

GRATULACJE!

16 marca 2015 Dzień Otwarty w skawińskim „Ogólniaku”

W miniony piątek, 13 marca, jak zawsze o tej porze roku w szkolnej sali gimnastycznej odbyły się Dni Otwarte Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie  w Skawinie. Do udziału w imprezie zaprosiliśmy uczniów klas trzecich okolicznych gimnazjów ze szczególnym uwzględnieniem gimnazjalistów z Gimnazjum Nr 1 i 2 ze Skawiny oraz Gimnazjum w Radziszowie. Goście dopisali także z innych gimnazjów, zajmując wszystkie miejsca na trybunach oraz ławki na płycie boiska.