Dzień szkoły
15 marca 2016 Dzień Żołnierzy Wyklętych

Dzień 4 III 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie upłynął pod znakiem „Żołnierzy Wyklętych. Pod patronatem dr Marka Lasoty - dyrektora krakowskiego oddziały Instytutu Pamięci Narodowej oraz producenta odzieży patriotycznej „Red is Bad” został zorganizowany „Dzień Żołnierzy Wyklętych”.

07 marca 2016 W narciarstwie czy w ortografii- najlepsi! Nasi uczniowie.

W miniony weekend uczennice LO w Skawinie odniosły spektakularne sukcesy w rywalizacji pozaszkolnej. Anna Nowak, będąc najmłodszą zawodniczką zawodów, zajęła III miejsce w slalomie gigancie podczas finału Mistrzostw Polski Amatorów PZN rozegranego w Kluszkowcach pod patronatem prezydenta RP. Natomiast Zuzanna Babińska zajęła I miejsce w kategorii "Najmłodszy uczestnik" w II Dyktandzie Krakowskim zorganizowanym przez Uniwersytet Jagielloński. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz dyplomy

04 marca 2016 Powiatowy Obcojęzykowy Przegląd Artystyczny

26 lutego 2016 roku nasze uczennice wzięły udział w Powiatowym Obcojęzycznym Przeglądzie Artystycznym organizowanym przez ZSTE w Skawinie.

Pierwsze miejsce w kategorii Piosenka Rosyjska zdobyła uczennica klasy 3C Monika Chmielarczyk.

Trzecie miejsce w kategorii Piosenka Angielska zdobyła uczennica klasy 2A Kinga Mostowik

Zdjecia

02 marca 2016 DNI OTWARTE LO

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE LO !

11 marca   -  godz. 9.30 - 11.30 ( grupy zorganizowane)

22 kwietnia -  godz. 15.00 - 16.30  ( uczniowie indywidualnie)

02 marca 2016 MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM!

22 LUTEGO ODBYŁY SIĘ W SPYTKOWICACH MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM.  KONKURENCJĄ W RYWALIZACJI BYŁ  SLALOM GIGANT, KTÓREGO NAZWA JEST ADEKWATNA DO TRUDNYCH WARUNKÓW PANUJĄCYCH W TYM DNIU NA TRASIE PRZEJAZDU (SLALOM  NA RESZTKACH POZOSTAŁEGO PŁATA ŚNIEGU). POMIMO TEGO WARUNKI NARCIARSKIE BYŁY RÓWNIE CIĘŻKIE DLA WSZYSTKICH  UCZESTNIKÓW. W KOŃCOWEJ KLASYFIKACJI  OSIĄGNĘLIŚMY JAK CO ROKU SUKCES. NASZA UCZENNICA ANNA NOWAK UZYSKAŁA NAJLEPSZY CZAS PRZEJAZDU. PIOTR LIZAK ZDOBYŁ TRZECIĄ LOKATĘ. OBYDWOJE AWANSOWALI DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO.

02 marca 2016 MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W SIATKÓWCE MĘŻCZYZN!

19 LUTEGO ODBYŁY SIĘ W KRZESZOWICACH ,,MISTRZOSTWA POWIATU KRAKOWSKIEGO W SIATKÓWCE MĘŻCZYZN”.  NASZĄ DRUŻYNĘ REPREZENTOWALI: PIOTR LIZAK, KRYSTIAN RAK, MACIEJ BOLSĘGA, KRZYSZTOF BANACH, ŁUKASZ KOPYCKI, MICHAŁ MAŚLANKA, KONRAD OŻÓG, KRZYSZTOF PORZUCEK, MAKSYMILIAN SEKUŁA, SŁAWOMIR LENDA, ŁUKASZ  MAZURKIEWICZ,. ZAWODNICY LO W SKAWINIE ZDOBYLI TRZECIE MIEJSCE W TURNIEJU.

22 lutego 2016 Odwiedziny na Wydziale Geologii, Geodezji i Ochrony Środowiska AGH

17 lutego wszyscy uczniowie klas drugich LO, realizujący geografię na poziomie rozszerzonym odwiedzili Wydział Geologii, Geodezji i Ochrony Środowiska AGH  i uczestniczyli w wykładzie oraz warsztatach dotyczących makroskopowych cech minerałów, przeprowadzonych przez dr inż. Marka Łodzińskiego. Oprócz zajęć nasi uczniowie zostali oprowadzeni po korytarzach Rektoratu oraz głównego budynku AGH, gdzie znajduje się wystawa ekspozycja pięknych i unikatowych skał i minerałów.

22 lutego 2016 Turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu

17 lutego odbył się turniej gry ekonomicznej, w którym udział wzięli uczniowie klas I-ych. W I etapie  Chłopskiej Szkoły Biznesu wygrał zespół z klasy 1B: Łukasz Górski  i Julia Malinowska. W II turze gra została poszerzona o element społeczny „Chłopska Ekonomia Społeczna”, a uczniowie nie tylko organizowali wyprawy, przynoszące zyski, ale przede wszystkim musieli zainwestować zarobione pieniądze w instytucje o charakterze społecznym, co przekładało się na punkty.  W tej rozgrywce wygrały 2 zespoły:    Joanna Kudła i Olga Chromniak (1C) oraz Marcin Wasyl i Kamil Nogieć (1B), ale ostatecznymi zwycięzcami turnieju zostali Kamil i Marcin z 1B (w pierwszej turze zarobili więcej pieniędzy)
i będą reprezentować nasza szkołę w międzyszkolnym turnieju w Krakowie w kwietniu. Gratulujemy zwycięzcom,
i wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się „zaryzykować” i zagrać w tą grę.

Turniej został przeprowadzony przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach projektu "ROPS. Od potrzeb do rozwiązań. Tworzymy przestrzeń do godnego życia Małopolan"

22 lutego 2016 WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY CHEMICZMNEJ

Uczniowie naszej szkoły, Maciej Bolsęga z klasy 3C oraz Dominik Lisek z klasy 2C, zakwalifikowali się do drugiego, finałowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej organizowanego przez UJ Wydział Chemii. GRATULUJEMY i czekamy na finał.

12 lutego 2016 XII Giełda Przedsiębiorczości – Turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu - 9 luty 2016

Właśnie zakończył się I etap XII Giełdy Przedsiębiorczości, podczas którego został zorganizowany turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu dla gimnazjalistów.  Chłopska Szkoła Biznesu to gra, której celem jest zarobienie pieniędzy, organizując wyprawy po Europie. Uczniowie grają w zespołach 2-osobowych: kupują towary, handlują między sobą,  a następnie organizują  wyprawę, za którą dostają od bankiera pieniądze.

Zwycięzcami tegorocznego turnieju zostali:  Wiktor Karnia, Kamila Bugaj (Gimnazjum nr 1 w Skawinie).  II miejsce zajęli ex aequo: Kamil Jezioro, Karol Kapusta (Gimnazjum nr 1 w Skawinie) i Monika Gasińska, Martyna Kościelna (Gimnazjum w Radziszowie).

Nagrodami były brykiety profesjonalnie zniszczonych banknotów przez NBP oraz monety kolekcjonerskie 2 złotowe.

17 lutego 2016 odbędzie II etap Giełdy Przedsiębiorczości - tym razem dla  licealistów klas I.

Organizatorem giełdy jest Barbara Werner – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.