Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Herb szkoły

WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W NARCIARSTWIE DLA LO W SKAWINIE

7 marca w Kluszkowcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Narciarstwie Zjazdowym. Do rywalizacji indywidualnej w konkurencji slalom gigant stanęło około 150 chłopców i 100 dziewcząt – zwycięzców etapu powiatowego z całej Małopolski. Reprezentacja skawińskiego LO osiągnęła bardzo dobre wyniki w klasyfikacji indywidualnej w której srebrny medal wywalczyła uczennica klasy Ic Anna Nowak. Nasza narciarka przyznaje, że było ciężko gdyż czołówkę zawodów stanowili najlepsi narciarze Polski w tej kategorii wiekowej z którymi niejednokrotnie rywalizowała  na rożnego rodzaju zawodach narciarskich. Dodatkowym utrudnieniem była niesprzyjająca aura – na stoku panowały bardzo trudne warunki narciarskie. Ranking Mistrzostw Małopolski zawodników LO w Skawinie: Anna Nowak 2 miejsce, Piotr Lizak 40 miejsce, Anna Chwastek 34 miejsce.  W klasyfikacji drużynowej powiatów, krakowski uplasował się na 4 miejscu.

We wcześniej odbytych zawodach kwalifikacyjnych tj Mistrzostwach Powiatu Krakowskiego nasza drużyna jak co roku stanęła na wysokości zadania zajmując kolejno: 1 miejsce Anna Nowak, 2 miejsce Piotr Lizak i Anna Chwastek, 9 miejsce Tomasz Lelek. W klasyfikacji drużynowej szkół LO w Skawinie zajęło 2 miejsce.

Gratulacje – do zobaczenia za rok na stokach narciarskich.