Plan lekcji
Wybierz swoją klasę! » Klasa: ?
zamknij Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Jeśli chcesz wyłączyć ciasteczka skorzystaj z tej instrukcji.
1B 2D 2B
2C 3C 1D
2A 1AC 3A
3B 3D
Liceum Ogólnokształcące

ŚWIĘTO SZKOŁY

Autor: admin
Dodano: 25 czerwca 2018

Święto Szkoły zostało zaplanowane jako szereg różnorodnych konkurencji. Pierwszą z nich było przygotowanie plakatów z elementem 3D. Plakaty klas pierwszych realizowały temat „Bezpieczne wakacje”, klas drugich mówiły o „Granicach wolności w sieci”. Prace te zawisły na szkolnych korytarzach. Kolejną pracą wykonywaną przed Świętem były papierowe i bibułowe kwiaty, które posłużyły później do dekoracji szkolnego ogrodu.

Najważniejsze wydarzenia działy się jednak 20 i 21 czerwca.

Pierwszego dnia uczniowie w parku miejskim rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych: biegu sztafetowym, „kapkach” i hula hop oraz w przeciąganiu liny..

Po krótkim wytchnieniu wszyscy zebrali się w auli, by wspomnieć o patronce szkoły, Marii Skłodowskiej-Curie (tym razem mówili o niej uczniowie, którzy uczestniczyli w wymianie polsko-francuskiej i odwiedzili wystawę w Panteonie poświęconą naszej rodaczce), posłuchać uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w różnych dziedzinach nauki oraz tych, którzy realizowali ciekawe projekty we współpracy z uczelniami wyższymi. Jedna z uczennic biorąca udział w Festiwalu Szekspirowskim zaprezentowała życie i twórczość autora „Makbeta”, zaś dziewczęta zaśpiewały piosenkę inspirowaną twórczością wielkiego dramaturga. Publiczność z uwagą obejrzała filmy przygotowane na lekcje i konkursy. Pierwszy z nich dotyczył biografii R. Polańskiego i R. Horowitza, drugi (niedawno nagrodzony przez Starostwo Powiatowe) włączał się w akcję „Zdrowa rodzina podstawą zdrowego społeczeństwa”.

Kolejnym etapem Święta była prelekcja pana Pawła Golonki, przedstawiciela Wojewódzkiego Zespołu ds. handlu ludźmi. Przypomniał on zasady bezpieczeństwa szczególnie podczas wakacji.

Na koniec uczniowie mieli możliwość spotkania z absolwentem Liceum, panem Łukaszem Skrzyńskim, piłkarzem wielu znanych drużyn, a obecnie właścicielem szkółki piłkarskiej. Z udzielanych przezeń odpowiedzi mogli się dowiedzieć, że w osiągnięciu sukcesu liczą się wytrwałość, praca i umiejętność przezwyciężania własnych słabości.

Drugiego dnia uczniowie i nauczyciele zebrali się w szkolnym ogrodzie, gdzie miał odbyć się piknik, tym razem w stylu reggae. Każda z klas przygotowała stoisko ze smakołykami, a gdy wszyscy się posilili, rozpoczęła się rywalizacja artystyczna. Zadaniem pierwszoklasistów było przygotowanie inscenizacji wylosowanej wcześniej baśni, ale w klimacie reggae, zaś drugoklasiści prezentowali scenki rodem ze szkolnych ław. Kolejną z konkurencji był wspólny taniec, oczywiście do muzyki reggae.

Trzeba tu zaznaczyć, że podczas Święta Szkoły ujawniają się nie tylko talenty uczniowskie, ale i nauczycielskie, gdyż często wychowawcy dają się wciągnąć w zabawę razem z wychowankami.

Wszyscy doskonale się bawili i już czekają na wyzwanie następnego roku.

Galeria1

Galeria2