Plan lekcji Zastępstwa (0)
Wybierz swoją klasę! » Klasa: ?
zamknij Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Jeśli chcesz wyłączyć ciasteczka skorzystaj z tej instrukcji.
3La 1B 1C
2D 2B 2C
3B 3C 1A
1D 2A
Liceum Ogólnokształcące

Współpraca LO z krakowskimi uczelniami


kwiecień 2017

 

Współpraca z Instytutem Historii UJ – klasa 2LA w Krakowie!

 

   W ramach współpracy merytorycznej Naszego Liceum z Instytutem Historii UJ, uczniowie klasy 2LA pod opieką nauczycieli historii – Jacka Lelka i Andrzeja Domagały, wzięli udział w wycieczce do Krakowa, podczas której gościli w Bibliotece XX Czartoryskich oraz  w murach najstarszej polskiej uczelni.

   W Bibliotece XX Czartoryskich prezentację rękopisów oraz starodruków dla naszych uczniów przeprowadził prof. Janusz Pezda. Następnie, już w sali uniwersyteckiej, znakomity wykład o trudnych czasach saskich i stopniowym popadaniu przez Rzeczpospolitą w uzależnienie od Rosji wygłosił dr Grzegorz Chomicki, nie po raz pierwszy poświęcając nam swój czas.

Odwiedziliśmy również krakowski Rynek, zatrzymując się na chwilę przy „studzience Badylaka” i tablicy upamiętniającej przysięgę Tadeusza Kościuszki (rok 2017 to przecież 200. Rocznica śmierci Kościuszki a obecny rok 2017 to Rok Tadeusza Kościuszki). Cała wycieczka zakończyła się w Ogrodzie Profesorskim UJ.

   Jeszcze raz dziękujemy Panu prof. Januszowi Peździe i Panu dr Grzegorzowi Chomickiemu za nieocenioną pomoc w zorganizowaniu tej wycieczki przedmiotowej.

 

Współpraca z UR  2016/2017

W tym roku, w ramach współpracy z wydziałem Hodowli i Biologii Zwierząt, zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w projekcie Wpływ fal elektromagnetycznych na organizm.

24.11 2016 uczniowie klas 2, którzy realizują podstawę programową z biologii rozszerzonej wzięli udział w wykładzie wprowadzającym w tematykę projektu Zwierzęta w doświadczeniach laboratoryjnych. Wykład miał miejsce na UR, poprowadził dr Krzysztof Pawlak – koordynator projektu

11.12.2016 grupa uczennic z klasy 2c uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych na UR, przeprowadzając doświadczenia w ramach projektu.

W styczniu br uczennice 2c w wyznaczonych grupach, opracowywały wyniki obserwacji, dokonały ich zestawienia a następnie przesłano koordynatorowi projektu ze strony UR dr Pawlakowi.

Podczas Święta Szkoły odbędzie się podsumowanie przedsięwzięcia. Dr Pawlak zapozna nas z wynikami analizy zabranych informacji w celu zweryfikowania postawionych tez.

Opiekunem projektu jest Pani Profesor Beata Leśniak

Galeria


Oferta edukacyjna Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwerytetu Rolniczego w Krakowie


 

czerwiec 2016

Współpraca z Instytutem Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego

W ramach współpracy Naszego Liceum z Instytutem Historii UJ i Kołem Naukowym Historyków Studentów UJ, uczniowie klasy 2A wzięli udział w niezwykłej wycieczce przedmiotowej do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i Instytutu Historii.

Program był napięty i obfitował w liczne atrakcje. Głównym punktem wycieczki było przejście Trasy Obronności, obejmującej Celestat, Barbakan i Mury Obronne. Zaczęliśmy od lekcji muzealnej w Celestacie – oddziale MHMK, gdzie mogliśmy poznać pasjonującą historię Bractwa Kurkowego w Krakowie. Jeden z naszych uczniów mógł też przymierzyć się do roli... „prawie” króla kurkowego, czym wywołał spore poruszenie, zwłaszcza wśród koleżanek z klasy.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Pałacu „Pod Krzysztofory”, gdzie obejrzeliśmy wystawę „Cyberteka. Kraków – czas i przestrzeń”. Ta inspirująca podróż do XIII wieku - czasów księcia Bolesława Wstydliwego i lokacji miasta (a nawet do czasów przed lokacją) przybliżyła uczestnikom dzieje Krakowa i jego rozwój przestrzenny w ciągu wieków.

Nasza wycieczka zakończyła się w Collegium Kołłątajowskim, gdzie uczniowie mogli wczuć się w rolę studentów historii i spróbować swoich sił w neografii gotyckiej, mierząc się z osiemnastowiecznym dokumentem.

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania Panu Doktorowi Grzegorzowi Chomickiemu z IH UJ za zaangażowanie i poświęcony czas. Pomysłów na dalsze formy współpracy mamy wiele, zatem już po wakacyjnej przerwie działamy dalej... bo przecież „nie znać historii, to być zawsze dzieckiem..”

Uczestnicy wycieczki:

Zuzanna Babińska, Ewa Badura, Weronika Baran, Julia Dudzik, Emilia Fudali, Kamil Gasiński, Paulina Kościelny, Jakub Kula, Kinga Mostowik, Angelika Pacułt, Natalia Skowronek, Karolina Szewczyk, Agnieszka Warmuz

Opieka:

Andrzej Domagała

Galeria


luty 2016

17 lutego wszyscy uczniowie klas drugich LO, realizujący geografię na poziomie rozszerzonym odwiedzili Wydział Geologii, Geodezji i Ochrony Środowiska AGH  i uczestniczyli w wykładzie oraz warsztatach dotyczących makroskopowych cech minerałów, przeprowadzonych przez dr inż. Marka Łodzińskiego. Oprócz zajęć nasi uczniowie zostali oprowadzeni po korytarzach Rektoratu oraz głównego budynku AGH, gdzie znajduje się wystawa ekspozycja pięknych i unikatowych skał i minerałów. 

GALERIA


styczeń 2016

8 stycznia br uczniowie klasy 3c wzięli udział w ostatnich swych zajęciach laboratoryjnych , które realizowali pod okiem pracowników akademickich uczelni. Tym razem gościliśmy w laboratorium Katedry Ichtiologii i Rybactwa.

Temat zajęć: Oznaczanie poziomu hormonów i metali ciężkich we krwi i innych tkankach ryb hodowlanych.

 Maturzyści zabierają się do intensywnej powtórki  a pałeczkę współpracy z uczelnią przejęła już klasa Ic - powodzenia..

GALERIA

 


listopad 2015

24 listopada klasa 1C, w ramach współpracy naszego LO z UR, wzięła udział w lekcjach, które odbyły się w Stacji Doświadczalnej uczelni na Bielanach. Przedmiotem ćwiczeń była Izolacja DNA z krwi owcy oraz Hodowla komórek neuronowych martwych i żywych. Mieliśmy szanse pracować w profesjonalnym laboratorium pod okiem pracowników akademickich.

GALERIA


czerwiec 2015

Wykłady studentów z AGH o lewitacji i robotach.

Wizyta studentów z kół naukowych przy Wydziale EAIiIB AGH

w Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie dnia 15 06 2015.

Prof. dr. hab. inż. AGH Krzysztof Oprzędkiewicz z Wydziału Elektrotechniki Automatyki Informatyki i Inżynierii Biomedycznej wraz ze studentami kół naukowych „PIORUN” oraz „INTEGRA” zorganizowali wykłady z pokazami             i eksperymentami w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie        w Skawinie.

 Z koła naukowego „PIORUN”: Damian Lachendrowicz i Seweryn Kwieciński wygłosili wykłady o lewitacji i zastosowaniu ciekłego azotu w technice. Wykonywali eksperymenty i pokazy z zakresu elektrotechniki:

  • nadprzewodnictwo i lewitacja magnetyczna
  • silnik fotowoltaiczny
  • ferrociecz

Z koła naukowego „INTEGRA”: Agnieszka Witalec i Dawid Winiarski wygłosili wykłady o budowie i zastosowaniu robotów w technice. Wykonywali eksperymenty i pokazy z zakresu robotyki:

  • robot kroczący heksapod – Zebulon
  • roboty nanoSumo
  • roboty mikroSumo
  • robot mobilny

W wykładach uczestniczyli uczniowie nasze szkoły oraz uczniowie z Gimnazjum numer 1 i 2 w Skawinie. Największe zainteresowanie budziły pokazy lewitującej lokomotywy na magnetycznym torze oraz walczące roboty.

Zobacz zdjęcia


Latający Uniwersytet Śląski

Liceum Ogólnokształcące im. M Skłodowskiej-Curie w poniedziałek 8 czerwca 2015 roku gościła w swoich progach Latający Uniwersytet Śląski. Nazwa nawiązuje do nieformalnych instytucji działających na ziemiach polskich w XIX i XX wieku, słynących ze zmieniających się miejsc wykładów. Latający Uniwersytet Śląski to inspirujący wykładowcy, interesujące zajęcia i nowoczesne techniki nauczania, dzięki którym uczniowie skutecznie powtarzają materiał i poszerzają swoją wiedzę. Podczas spotkania zostały przeprowadzone  4-godzinne zajęcia dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Były to wykłady i warsztaty z filmoznawstwa
i matematyki, zajęcia  laboratoryjne z biologii i chemii oraz wykład połączony z doświadczeniami termowizyjnymi z fizyki.

GALERIA


Dnia 3.06.2015r w auli LO w Skawinie, odbył się wykład pt.   „GMO i pestycydy – czy pomogą wyżywić świat? Szanse i zagrożenia "
 

Profesor Ryszard Laskowski to znany ekolog ,  ekotoksykolog,  podróżnik i fotograf. Pomysłodawca i organizator kursów biologii tropikalnej dla studentów  UJ w Wenezueli.  W ramach  European  Food Safety  Authority jest członkiem międzynarodowej,  interdyscyplinarnej grupy naukowców zajmujących się tematem środków ochrony roślin i GMO .

Profesor Ryszard  Laskowski  przyjął zaproszenie do wygłoszenia wykładu w ramach wieloletniej współpracy  edukacyjnej  naszego Liceum  z Wydziałem  BiNoZ Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie studiuje niemała grupa naszych absolwentów.


 

WSPÓŁPRACA  WYDZIAŁEM BIOLOGII I HODOWLI ZWIERZĄT UNIWERSYTETU ROLNICZEGO W KRAKOWIE

 

grudzień 2014

 

W ramach już kilkuletniej współpracy uczniowie klasy 2c naszego liceum , w grudniu tego roku szkolnego, wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych, które miały miejsce w pracowni uczelni pt. O czym  mówią chromosomy. Zajęcia polegały na krótkim wykładzie z zakresu cytogenetyki a następnie ćwiczeniach z wykorzystaniem mikroskopów. Obserwowaliśmy chromosomy różnych organizmów, określaliśmy garnitur chromosomowy i wyróżnialiśmy rodzaje chromosomów.

Opiekun projektu Beata Leśniak

 

GALERIA


Wykład na Wydziale  Geografii UJ oraz spotkanie w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

25 listopada w godzinach popołudniowych chętni uczniowie z klasy 3b wraz z p. Marceliną Pasterską-Jamro wzięli udział w wykładzie "Geologia. Wewnętrzne czynniki rzeźbotwórcze, zewnętrzne czynniki rzeźbotwórcze". Było to jedno ze spotkań z cyklu wykładów powtórkowych przed maturą z geografii, organizowanych przez Wydział Geografii UJ.

28 listopada klasa 2b wraz z p. Marceliną Pasterską-Jamro uczestniczyła w bardzo interesującym wykładzie w ramach Akademii Ludzi Ciekawych Świata Marco Polo w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Uczniowie odwiedzili Birmę - kraj tysięcy pagód. W podróż zabrał ich Michał Futyra: kierownik Instytut Badań nad Cywilizacjami Wyższej Szkoły Europejskiej, wykładowca akademicki, dziennikarz, podróżnik.

Galeria


Wykład na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

listopad 2014

Dnia 4 listopada. 2014 r. grupa uczniów pod opieką Pani Marceliny Pasterskiej-Jamro wzięła udział w wykładzie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Tematem wykładu była Afryka-człowiek i gospodarka. Prowadzący, Pan dr Robert Faracik szczegółowo przedstawił sytuację demograficzną tego kontynentu. Omówił jego najpoważniejsze problemy, a także wyjaśnił ich przyczyny. Ponadto dokonał dogłębnej analizy gospodarki Afryki oraz jej aktualnych przemian.

GALERIA


Współpraca z Wydziałem Biologii i Nauk o Ziemi UJ

maj 2014

W tym roku szkolnym drugi raz nasi uczniowie mieli zajęcia zorganizowane przez pracowników naukowych UJ. Poprzednie zajęcia  odbywały się  w laboratoriach tym razem  uczniowie klasy biologiczno-chemicznej uczestniczyli  w zajęciach terenowych przeprowadzonych przez panią dr Beatę Klimek. Zajęcia terenowe są bardzo istotnym  i  lubianym przez młodzież elementem edukacji biologicznej.  W trakcie zajęć uczniowie mogli obserwować: wykonane przez studentów pułapki służące do zbierania owadów,  zarośla roślin inwazyjnych i stawek z traszkami  oraz największe na świecie stanowisko występowania modraszka, który to motyl  ze względu na  duże wymagania ekologiczne  uważany jest  za wskaźnik dobrego stanu zachowania środowiska.  Duże zainteresowanie u uczniów wywołała metoda pomiaru drzew z wykorzystaniem wysokościomierza  i  średnicomierza. Wycieczka zakończyła się spacerem po użytku ekologicznym w Pychowicach.  

GALERIA                         


WSPÓŁPRACA Z WYDZIAŁEM HODOWLI I BIOLOGII ZWIERZĄT UNIWERSYTETU ROLNICZEGO

kwiecień 2014

5 kwietnia  uczniowie klasy Ic pojechali do Stacji Doświadczalnej UR, która zajmuje się rozrodem zwierząt. Dr Witkowski, który jest weterynarzem zapoznał nas z metodami diagnozowania koni.

 Dr Kochan zaprezentowała krótki wykład na temat klonowania ssaków, powstawania hybryd, chimer międzygatunkowych a następnie w laboratorium oglądaliśmy pod mikroskopem zarodki konia powstałe metodą in vitro.

W takich zajęciach udział biorą uczniowie, którzy interesują się biologią i będą się uczyć tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

Zainteresowani oraz koordynator projektu Beata Leśniak

GALERIA         


marzec 2014

W marcu gościliśmy w naszej szkole pracowników naukowych UR, którzy w auli liceum wygłosili dwa wykłady na następujące tematach:

1.Czy kura może być kogutem? Prof. Andrzej Sechman

2.Zegar biologiczny mgr Katarzyna Kirsz


luty 2014

W ramach współpracy z Wydziałem Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie młodzież klas pierwszych, która rozwija swoje zainteresowania z biologii, po raz kolejny wysłuchała wykładów wygłoszonych przez pracowników naukowych UR.

Tym razem poruszone były następujące zagadnienia:

1.Melatonina - wyznacznik rytmów biologicznych u zwierząt - dr hab. Edyta Molik

2..Międzygatunkowe przeszczepy organów -nadzieje i zagrożenia – dr inż. Tomasz Schwarz

Wykłady cieszyły się ogromnym zainteresowanie uczniów. Następne odbędą się 24 lutego.

W styczniu br. zainteresowana młodzież klas trzecich wzięła udział w Otwartych Dniach UR w Krakowie. Zapoznali się z ofertą dydaktyczną prezentowaną przez przedstawicieli wszystkich wydziałów  uczelni – zarówno pracowników akademickich jak i studentów.

 

GALERIA

 


styczeń 2014

W pierwszym półroczu roku szkolnego klasa 1C, w ramach współpracy naszego LO z UR, wzięła udział w lekcjach, które odbyły się w Stacji Doświadczalnej uczelni na Bielanach. Przedmiotem ćwiczeń była Izolacja DNA z krwi owcy oraz Hodowla komórek neuronowych martwych i żywych. Każdemu z nas bardzo podobał się ten wyjazd. Jesteśmy pewni, że to doświadczenie pomogło nam lepiej zrozumieć kwestie związane z DNA. Mieliśmy szanse pracować w profesjonalnym laboratorium pod okiem pracowników akademickich.

 


grudzień 2013

11 grudnia wybrani uczniowie z klas 2B i 3B wzięli udział w, drugiej już, Pogawędce Geograficznej organizowanej przez Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pani dr hab. Katarzyna Piotrowicz podczas wykładu pt. „Od śnieżynki do lawiny” opowiedziała m.in. czym właściwie są lawiny, jak powstają, co decyduje o ich wystąpieniu. Ponadto, w jakich warunkach ryzyko ich zejścia jest największe, jakie są stopnie zagrożenia lawinowego oraz metody ostrzegania przed prognozowanym niebezpieczeństwem. Na przyszły miesiąc planowane są warsztaty hydrologiczne, z pewnością równie ciekawe jak dotychczasowe spotkania.

Galeria


 

grudzień 2013

W zeszły piątek (29.11.2013r.) 60 osób z naszej szkoły uczestniczyło w spotkaniu promocyjnym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z wielką ciekawością wysłuchaliśmy wykładów na temat"Dlaczego topnienie lądolodu Grenlandii spowoduje... obniżenie poziomu morza?" wygłoszone przez dr hab. Mariusza Kędzierskiego, "Czy ja widzę co Ty widzisz, czy to samo co widzi kot?" mrg Moniki A. Koperskiej, "Europejska Akademia Gier" dr hab. Pawła Węgrzyna, "W poszukiwaniu nieśmiertelności - komórki macierzyste" dr hab. Ewy Zuba-Surma oraz "Euromatematyka, czyli dlaczego Unia Europejska potrzebuje matematyków?" dr hab. Wojciecha Słomczyńskiego. Na końcu spotkania nastąpił słodki poczęstunek, który zakończył nasze spotkanie. Dzięki naszej znakomitej frekwencji dostaliśmy również mikroskop, który posłuży szkole na długie lata. Dziękujęmy pani profesor Machno, która zabrała nas na to jakże edukujące spotkanie.

 


marzec 2013

 

Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów to strategiczny cel Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Skawinie. Od kilku lat szkoła prowadzi wielostronną współpracę z uczelniami Krakowa.  Ambitne projekty naukowe: Feniks (fizyka) i Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne (matematyka) – obydwa realizowane w ramach grantów UE wspólnie z Uniwersytetem Jagiellońskim, podnoszą poziom wiedzy i umiejętności z zakresu przedmiotów ścisłych. Ważną formą współpracy, od lat realizowaną w LO, jest też uczestnictwo młodzieży i nauczycieli w programie „Rok 0 w AGH”, podczas którego uczniowie zainteresowani studiowaniem na kierunkach technicznych uzupełniają wiedzę z matematyki i geografii. W minionych latach niektóre zajęcia edukacyjne w LO objęto patronatem dydaktycznym przez konkretne wydziały AGH, UJ i Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, a zupełnie niedawno, w lutym – LO w Skawinie podpisało kolejną umowę o współpracy dydaktycznej, tym razem z Wydziałem Biologii i Nauki o Ziemi UJ. Liczne, szczegółowe relacje z konkretnych przedsięwzięć edukacyjnych dostępne są na stronie internetowej szkoły. Ważne, że ta wciąż poszerzana oferta dydaktyczna szkoły zapewnia różnorodność oddziaływań poznawczych (zajęcia prowadzone także przez nauczycieli akademickich odbywają się w LO i na uczelniach), podnosi jakość nauczania oraz – skutecznie zaszczepia licealistom bakcyl studiowania. LO w Skawinie to szkoła blisko Krakowa i jego potencjału naukowego. Blisko ze względu na niewielką odległość od uczelnianych kampusów, ale też poprzez proponowaną uczniom różnorodną współpracę z krakowskimi szkołami wyższymi.

 

 


październik 2012

 

Uczniowie naszej szkoły z klas 2a i 3c 12 października 2012 roku w Centrum Informatyki uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym na temat kierunków matematycznych, przyrodniczych i technicznych prowadzonych w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Spotkanie organizowane było pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Podczas spotkania krótkie wystąpienie miał Prorektor ds. Kształcenia AGH prof. Andrzej Tytko oraz przedstawiciel MNiSW a następnie zostały wygłoszone wykłady:

1. „Odlewnictwo-od tysiącleci ku przyszłości”- prof. Józef Szczepan Suchy – Dziekan Wydziału Odlewnictwa AGH

2. „Czysta chemia” – Katarzyna Pajerska studentka Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH

3. „Informatyka i mobilne roboty” – dr. Inż. Wojciech Turek, Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH

4. „Kierunki zamawiane na Uniwersytecie Jagiellońskim” – dr hab. Piotr Cyganik oraz dr Marcin Molenda


Wszystkie wykłady były bardzo ciekawe i zachęcały do rozpoczęcia nauki na AGH oraz UJ, ale dopiero pokaz możliwości robotów mobilnych wywołał wśród uczestników falę zachwytu.

 


 

maj 2010

 

30 maja b.r. w auli ZSO o godz. 10.00 zostanie wygłoszony przez Pana prof. dr hab. inż. Antoniego Cieślę - dziekana Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH wykład n/t " Lewitacja magnetyczna z wykorzystaniem nadprzewodnictwa". Wykład połączony z demonstracją zjawiska będzie podsumowaniem tegorocznej współpracy dydaktycznej Wydziału AGH i LO. Tegoroczne zajęcia prowadzone w szkole, na uczelni i w laboratoriach firm współpracujących z AGH Motorola Solutions i Mitsubishi Electric) skoncentrowane były na realizacji modułu informatyczno - elektronicznego. Liceum Ogólnokształcące w Skawinie od lat prowadzi wielopłaszczyznową współpracę z krakowskimi uczelniami. Oprócz Akademii Górniczo - Hutniczej jest to także Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Rolniczy. Staramy się zapraszać do współpracy i czerpać z potencjału środowiska akademickiego, które jest tak blisko Skawiny, aby młodzież kształcąca się w "skawińskim ogólniaku" mogła pogłębiać swoje zainteresowania i uczyć się od najlepszych.

 


 

marzec 2010

 

W Zespole Szkół Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie zawarto w ostatnim okresie porozumienie z Akademią Górniczo- Hutniczą w Krakowie. Efektem porozumienia jest decyzja o sprawowaniu patronatu dydaktycznego przez wydziały tej uczelni nad dwiema klasami pierwszymi ZSO. Tak więc od nowego roku szkolnego Wydział Elektrotechniki, Informatyki, Automatyki i Informatyki AGH obejmie patronat nad klasą I a (matematyczno-fizyczno-informatyczną), w zakresie nauczania matematyki, fizyki i informatyki. Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH obejmie natomiast patronat nad klasą Ie (geografia, biologia, język angielski) w zakresie nauczania geografii. Celem opisanego wyżej eksperymentu jest zwiększenie atrakcyjności nauczania wymienionych wyżej przedmiotów (większość zajęć prowadzonych przez nauczycieli akademickich odbywać się będzie w salach wykładowych i pracowniach Uczelni) podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów, oraz rozbudzanie zainteresowania młodzieży studiowaniem na kierunkach technicznych.